PDF Drukuj Email

Albothyl na zapalenie bakteryjne pochwy

Czy Albothyl usuwając chory nabłonek nie niszczy jednocześnie zdrowego?

Nie, Albothyl denaturuje tylko zainfekowany nabłonek, dokładniej białko, które stanowi jego budulec. Oznacza to, że cały chory nabłonek zostanie usunięty z organizmu. Inne preparaty na zapalenie bakteryjne pochwy czy grzybice pochwy są oparte na zupełnie innym mechanizmie działania i działają np. konkretnie na ważne organy wybranych drobnoustrojów, takich jak grzyby czy bakterie. W przeciwieństwie do nich Albothyl usuwa problematyczne organizmy wraz z „miejscem działania”.

Czy w trakcie lub po zastosowaniu Albothylu należy stosować preparaty osłonowe?

Nie ma takiej potrzeby, ponieważ to nie jest preparat doustny. Ale warto po kuracji Albothylem zastosować jakiś środek odbudowujący florę bakteryjna pochwy, np. Lactovaginal.

Czy można leczyć Albothylem mężczyzn?

Zdecydowanie nie. Lepiej żeby mężczyźni nigdzie w swoim ciele nie próbowali umieszczać dopochwowego Albothylu. Ale rzeczywiście warto by mężczyzna, z którym współżyje kobieta obserwująca u siebie częste zapalenie bakteryjne pochwy, przebadał się u lekarza.

Czy Albothyl można aplikować samodzielnie?

Fakt, że Albothyl został uznany za preparat OTC świadczy o tym, że można go kupić bez recepty i aplikować samodzielnie według wskazań na ulotce. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jest preparat do częstego stosowania.

Przy jakich objawach należy zastosować kurację Albothylem?

Tradycyjne objawy świadczące o zapaleniu bakteryjnym pochwy, które mogą stanowić wskazanie do kuracji Albothylem to świąd, ból w okolicach intymnych, upławy.

Czy Albothyl może pomóc w wyleczeniu zakażeń dróg moczowych?

Niestety nie. Jak wiadomo, choć pewnie nie powszechnie, drogi moczowe i płciowe nie mają połączenia. Czyli stan nabłonka pochwy nie ma nic wspólnego z działaniem układu moczowego.

Czy kobieta w ciąży lub młoda mama karmiąca piersią, cierpiąca na zapalenie bakteryjne pochwy, może stosować Albothyl?

Nie. Polikrezuen mógłby się dostać do krwiobiegu dziecka, a nie możemy mieć pewności, że to by nie wpłynęło na negatywnie na taki nieukształtowany organizm.