Zapalenie pochwy - Albothyl i inne leki PDF Drukuj Email

Czy występują interakcje z innymi lekami stosowanymi w przypadku zapalenia pochwy?

Nic nie wiadomo o interakcjach.

Czy Albothyl mam te same substancje czynne /zastosowanie/ skład jak np. Lactovaginal czy inne podobne preparaty konkurencyjne, stosowane w przypadku zapalenia pochwy?

Nie. Nie ma w powszechnym użyciu podobnych środków. Lactovaginal, jak już mówiliśmy nie jest środkiem usuwającym przyczynę upławów tylko raczej uzupełnieniem kuracji lub profilaktyką. Zaś środki stosowane w szpitalach to roztwory, których nikt nie byłby sobie w stanie samodzielnie zaaplikować nie mówiąc o prawidłowym przechowywaniu (np. Vagothyl). Mają zresztą działanie słabsze niż Albothyl.

Na czym polega przewaga Albothylu nad konkurencją?

To pytanie nie do końca do mnie. Ale o paru rzeczach już mówiliśmy - szerokie spectrum, możliwość samodzielnej aplikacji, wysoka skuteczność. Po zastosowaniu...

Czy leczenie samodzielne Albothylem nie zaciemnia obrazu gdy kobieta zaraz po kuracji pójdzie do ginekologa?

Może zaciemnić co najmniej dwa problemy: ukrytą nadżerkę i hipochondrię. Panie, które samodzielnie zastosowały Albothyl w celu wyleczenia zapalenia pochwy mogły przy okazji zaleczyć drobną nadżerkę. Mogły też zastosować Albothyl nadgorliwie. Lekarz, żeby się upewnić co zdziałał Albothyl, a jakie problemy zostały, może poprosić o ponowną wizytę za 2 tygodnie.

Czy zdarzają się reakcje alergiczne na polikrezulen?

Na wszystkie chemiczne substancje zdarzają się reakcje alergiczne. Dotychczas jednak nie spotkałem się z takim przypadkiem.

Czym jest substancja wychodząca z pochwy po zastosowaniu kuracji Albothylem?

To jest zdenaturowany (czyli złuszczony) nabłonek. Coś takiego widzimy na różnych preparatach biologicznych utrwalonych w formaldehydzie, który również denaturuje białko. Nic dziwnego, że pacjentki miewają różne przykre skojarzenia na temat tej substancji np. chusteczka ligninowa. Trzeba jednak pamiętać, że to bardzo dobrze, jeśli zainfekowany nabłonek zostanie usunięty z organizmu.

Czy można uprawiać seks po zastosowaniu Alothylu?

Zdecydowanie radziłbym odczekać czas kuracji oraz dodatkowo 7 dni na regenerację nabłonka. Pomijając argumenty estetyczne, to wnętrze pochwy jest w trakcie leczenia zapalenia pochwy bardziej narażone na uszkodzenia.

Ile razy dziennie należy aplikować Albothyl podczas kuracji?

Raz na dobę lub co drugi dzień, najlepiej na noc. Nie wolno przekraczać tej normy.

Czy po zastosowaniu Albothylu należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem?

Tak, choćby dlatego, że upławy mogą być sygnałem poważniejszego schorzenia np. zapalenia przydatków czy zapalenia pochwy.